לימודי רייקי

לימודי שיטת טיפול אלטרנטיבית יעילה המבוססת בין השאר על טכניקות מגע בגוף המטופל, אך אפשר לטפל גם ללא מגע ומרחוק, זוהי אנרגיה הנקראת רייקי. המטפל מאפשר לאנרגיית הרייקי לזרום דרכו אל המטופל, השיטה משפרת את מצב המטופל בכל מישורי החיים, לרבות הגופני, הרוחני, הרגשי והמנטלי.
לימודי רייקי מתחילים בקורס בסיסי ברמה 1, הקורס אורך 4 מפגשים אינטנסיביים, כאשר כל מפגש אורך 4 שעות. בסיום הקורס אפשר להמשיך לרייקי רמה 2, יש מוסדות חינוך המציעים קורס משולב של רמה 1 ו-2 כדי לחסוך עלויות ולרכוש טכניקות טיפול וריפוי מתקדמות יותר. מומלץ להמשיך גם לקורס רייקי מאסטר המרחיב את הידע בשיטה, מקנה טכניקות טיפול מתקדמות יותר ומאפשר לזכות בתעודת מאסטר רייקי המאפשרת ללמד אחרים ולעסוק בתחום באופן מקצועי.

איך ואיפה לומדים רייקי?

רייקי היא שיטת טיפול עתיקת יומין, לטענת המומחים השיטה המוצאה כבר לפני אלפי שנים והיא נפוצה בטיבט והסביבה. בתחילת המאה ה-20 פותחה השיטה מחדש על ידי נזיר יפני בודהיסטי ולאחר מכן השיטה הובאה למערב וזכתה לפרסום ולביקוש רב.
כדי ללמוד רייקי אין צורך לארוז מזוודה ולטוס למזרח הרחוק, כיום ניתן ללמוד רייקי במוסדות חינוך מוכרים ברחבי הארץ, ביניהם מכללות ללימודי רפואה משלימה, מרכזי רייקי מקצועיים וגם בקורסים פרטיים אצל מאסטרים מוסמכים. בין השאר אפשר לבחור לימודי רייקי בצפון הארץ במרכזים מובילים ובמכללות ללימודי רפואה משלימה.

משך הלימודים

כאמור, קורס רייקי רמה 1 נמשך לרוב ארבעה מפגשים, כאשר כל מפגש בן 4 שעות הוא אינטנסיבי וכולל ידע תיאורטי והתנסות מעשית. גם קורס רייקי רמה 2 מחייב השתתפות בארבעה מפגשים, כל מפגש אורך ארבע שעות. בסיום הקורסים מקבלים תעודה מוכרת. קורס רייקי רמה 3 הנקרא גם קורס מאסטר רייקי אורך 6 מפגשים, כל מפגש 4 שעות. בסיום הקורס זוכים לתעודת מאסטר רייקי וניתן לטפל באופן מקצועי באחרים, להתמקצע בתחום וללמד אחרים.

עלות ממוצעת

העלות של לימודי רייקי משתנה בין מוסדות החינוך ובהתאם לתכני הלימוד וניסיון המורה. העלות הממוצעת ללימודי רייקי בצפון ובשאר חלקי המדינה היא:
• קורס רייקי 1- 550-800 ₪
• קורס רייקי 2- 650-1,100 ₪
• קורס מאסטר רייקי- 1,200 ₪

מדוע כדאי ללמוד רייקי?

קורס רייקי מתאים לכל אחד ואחת, ומיועד לכל הגילאים, ישנם קורסים מיוחדים גם לילדים ולבני נוער. שיטת הרייקי היא כלי חשוב לחיים טובים ובריאים, לכן מומלץ לכל אדם ללמוד את עקרונות השיטה וליישם את התורה בחיים האישיים, בנוסף הקורסים מאפשרים להשתלב בתחום הטיפולים המשלימים ולעסוק בטיפולי רייקי באופן מקצועי.