סמלי הרייקי

הנזיר היפני מיקאו אוסואי פיתח את שיטת הטיפול ברייקי כפי שהיא מוכרת כיום, השיטה עתיקת יומין ועברה במשך אלפי שנים מפה לאוזן במנזרים שונים בטיבט ובתרבויות עתיקות נוספות באזור. רייקי היא אנרגיית חיים אוניברסלית, באמצעות השיטה ניתן להזרים את האנרגיה לגופו של אדם באמצעות מגע עדין בכפות ידיים או ללא כל מגע, אפשר גם מרחוק.
כאשר לומדים רייקי מתוודעים לארבעת הסמלים החשובים, המקור של סמלי הרייקי הוא ממקורות עתיקי יומין ומכתב קאנג'י יפני, כאשר יש הטוענים כי מקור הסמלים במקדש סאן מון בו משתמשים בסמלים קדושים המזכירים את סמלי הרייקי.

מהם הסמלים?

בקורס רייקי מכירים את ארבעת הסמלים החשובים, הסמלים מאפשרים למקד את אנרגיית הרייקי למטרות שונות כמו טיפול וריפוי. במפגש הראשון עם סמלי הרייקי הם נראים מסתוריים אך למעשה מדובר במילים בשפה היפנית ובכל מילון יפני ניתן לראותן. עם זאת, שני הסמלים הראשונים מעט שונים מכתב הקאנג'י היפני, כנראה בגלל השפעות של סאנסקרית עתיקה, מנהג מקובל של בודהיסטים יפנים לשלב בין שפות בסמלים.
סמל העוצמה והכוח הוא הסמל הראשון ברייקי, הוא מורכב משלושה קווים ומשמעותו תיקון באמצעות הרוח. הסמל השני המשמש כסמל האהבה במקדש סאן מון הוא סמל ההרמוניה, הסמל השלישי ברייקי הוא סמל האחדות או הריפוי מרחוק, והסמל הרביעי הוא סמל המאסטר.

למה משמשים סמלי הרייקי ומדוע הם סודיים?

כאמור, לכל סמל רייקי יש שימוש שונה, סמל העוצמה והכוח כשמו כן הוא, נועד למקד את אנרגיית החיים ולפזר אותה ביעילות. הסמל הרגשי והנפשי שנקרא לרוב גם סמל ההרמוניה נועד לשינוי הרגלים ודפוסי התנהגות כדי ליצור הרמוניה ולהפיץ אהבה. סמל האחדות מסמל כי תודעה נכונה היא המקור להכל, והתרגום המילולי של סמל המאסטר הוא האור הגדול.
כדי לצייר את הסמלים ולעשות בהם שימוש נכון חשוב לעבור טקס חניכה, הסמלים מקודשים לכן הם נשמרים בסודיות. רק לאחר טקס חניכה ותרגול ניתן לחוות את אנרגיית החיים הנקראת רייקי ולעשות בה שימוש יעיל. סמלי הרייקי נשמרים תחת מעטה סודיות עד לחניכת התלמיד, זו דרך לכבד את קדושתם של הסמלים.

מי יכול להשתמש בסמליי רייקי?

סמלי הרייקי הם מפתחות לעוצמה אנרגטית ורוחנית, יש ללמוד כיצד לעשות בהם שימוש, כאשר ללא חיבור לאנרגיית הרייקי הם חסרי תועלת. רק מי שעבר טקס חניכה על ידי מאסטר מוסמך יכול לעשות שימוש בסמלי הרייקי למטרות שונות ומגוונות כגון ריפוי, טיהור, הגנה, מדיטציה, ריפוי מרחוק ועוד.

את הסמלים ניתן ללמוד במסגרת לימודי רייקי והם נלמדים בתכנית הלימוד של קורס רייקי 2 ומעלה.